Oferta zajęć dodatkowych

Oferujemy całodzienny program w j. angielskim

Przedszkole oferuje bogaty i różnorodny program zajęć edukacyjnych, które prowadzone są w języku angielskim. Nasza metoda nauki języka to „całkowite zanurzenie” czyli codzienny, naturalny kontakt poprzez zabawę i komunikację z nauczycielami. Jako przedszkole, uczymy dzieci języka angielskiego w ten sam sposób, w jaki nabywają one umiejętności porozumiewania się w języku ojczystym.

Nauczanie zintegrowane

Program zajęć edukacyjnych oparty jest o bloki tematyczne. W każdym tygodniu obowiązuje określony temat w ramach którego przedszkolaki rozwijają swoje umiejętności w różnych obszarach. Dzieci najlepiej uczą się tego czego doświadczają wszystkimi zmysłami, poprzez patrzenie, słuchanie, węch i dotyk poznają otaczający je świat. Odkrywamy tajniki nauki przez eksperymenty, odpowiadamy na trudne pytania i zachęcamy do poszukiwania rozwiązań. Chcemy aby przedszkole stawiało na rozwój twórczy i wyobraźnię dziecka.

Edukacja przez zabawę – przedszkole to najzabawniejszy czas nauczania

• edukacja lingwistyczna – nauczyciel – lektor rozmawia z dziećmi wyłącznie w j.angielskim, a ponadto kilka razy w tygodniu odbywają się lekcje języka angielskiego w grupach wiekowych
  • edukacja humanistyczna – poznawanie alfabetu, elementów historii, czytanie bajek
  • edukacja muzyczna – rytmika, nauka piosenek i poznawanie świata muzyki klasycznej
  • edukacja artystyczna – warsztaty i projekty plastyczne. Na tych zajęciach dzieci nie tylko rysują, ale przesypują mieszają i przelewają dzięki czemu powstają niezwykle twórcze prace małych artystów.
  • edukacja przyrodniczo-ekologiczna – przedszkole znajduje się w mieście Gdańsk, dzielnicy Przymorze, bliskie otoczenie parku i morza sprawia, że dzieci poznają otaczające je środowisko przez bezpośredni kontakt z przyrodą, spacery i wycieczki
  • edukacja sportowa – gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcyjnymi, gry i zabawy ruchowe, zajęcia plenerowe
  • edukacja społeczna – zabawy kształtujące inteligencję emocjonalną, umiejętność pracy w grupie, samodzielność
  • edukacja zdrowotna – liczne pogadanki ze specjalistami służby zdrowia
  • przygotowanie do szkoły – realizujemy podstawę programową zatwierdzoną przez MEN

Wycieczki, uroczystości, święta

Przedszkole organizuje wycieczki, wizyty teatrzyków, koncerty, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wizyty w ciekawych miejscach, uroczystości związane z obchodami świąt polskich i brytyjskich. Szczególną uwagę przywiązujemy do wydarzeń lokalnych które odbywają się w mieście Gdańsk, dzielnicy Przymorze.

Zapewniamy:

•  lektora biegle posługującego się językiem angielskim
  •  zajęcia muzyczne
  •  zajęcia gimnastyki korekcyjne
  • rodzinną atmosferę

Na zajęcia zapraszamy dzieci z całego Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice).